EWANGELIZACJA ....

Katolicy, Chrześcijanie jakie jest nasze powołanie ?!
Każdego dnia otwieramy się na działanie Boga, zapraszamy Go do naszej codzienności. Jednak czy to wystarczy ? Św. Jakub pisze w swoim liście "Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków "

Co czynię, aby rozszerzało się Królestwo Boże ... nadchodzi wspaniały czas, aby głosić, że Jezus Żyje i działa w życiu każdego z nas!

Jak co roku w Kołobrzegu w dniach 21-23.07.2017r. będą odbywały się koncerty muzyki elektronicznej – Sunrise. Jest to wspaniała okazja by ludziom, którzy na niego przyjeżdżają opowiedzieć o Jezusie. O tym, że On chce być obecny w każdym momencie naszego życia i bardzo chętnie będzie uczestniczył w naszych wakacyjnych planach. Niektórzy z uczestników festiwalu znają Jezusa, ale wielu z nich o Nim zapomniało. Potrzebują się dowiedzieć, że Bóg nie jakiś daleki, obcy, ale Żywy i Kochający! I to jest zadanie dla nas! By iść i głosić im Dobrą Nowinę,

Przygotują nas do tego rekolekcje, które odbędą się w Koszalinie od 19.07.2017r. Poprowadzi je ks. bp. Edward Dajczak. Nie szukajmy uzasadnień, dlaczego nie mogę albo, że się do tego nie nadaję. Zapewniam Cię, że Duch Święty będzie nam w tym pomagał.
Zgłoś się, niech przez Ciebie, Twoją modlitwę, Twój śpiew, Twój taniec Bóg mówi do innych.

Wspaniały czas ewangelizacji czas zacząć !!!!!!

Hasłem tegorocznej „Przystani z Jezusem” są słowa z Księgi Izajasza;

Jak bardzo oczekiwane są na górach stopy zwiastuna dobrej nowiny, który głosi pokój, zwiastuje dobro, obwieszcza zbawienie, mówi do Syjonu <<Twój Bóg króluje>>. Iz 52, 7

Tym, który wybiera do głoszenia Ewangelii jest Zmartwychwstały Jezus. To On posyła każdemu ochrzczonemu Swojego Świętego Ducha. Namaszczenie, to potwierdzenie wyboru oraz napełnienie wszelkimi darami do wypełnienia misji. Wraz z przyjściem Ducha Świętego i objawieniem się w chrześcijaninie charyzmatów, natychmiast pojawia się powołanie. I to nie jest zwykłe powołanie. Co znaczy być posłanym? To oznacza, że Bóg wybrał mnie od łona matki na to, bym w tym świecie wypełnił konkretne zadanie. On mnie zna i to całkowicie. Wie o tym, co umiem i jakie są moje talenty, ale zna także moje braki. I co? I wiedząc to wszystko On mnie posyła do tego „świata”, aby z Boga była przeogromna moc, a nie z nas (2 Kor 4,7). Bóg chce, byśmy napełnieni Jego mocą szli do braci i sióstr z dobrą nowiną. A jaka jest dobra nowina?


Głosi Pokój - W dzisiejszym świecie słowo „pokój” nabiera nowego znaczenia. Św. Jan Paweł II mówił, że pokój rodzi się najpierw w sercu ludzkim, a potem nabiera on znaczenia w społecznym wymiarze. Ewangelizator ma zwiastować pokój, który nie jest spokojem na wzór świata, ale POKOJEM, który daje Zmartwychwstały Jezus, gdy ukazuje się uczniom mówiąc: POKÓJ WAM! (por. J 20,21)

Zwiastuje dobro - Miłość Boga wypełnia nas, gdy ją przyjmujemy. To ona uzdalnia nas do czynienia dobra każdemu bez ograniczeń. Czynić dobro, to ogłaszać Jezusa, to przebaczać, to opatrywać rany i głosić Królestwo. Jezus pokazał nam swoim życiem jak się zwiastuje dobro – niezależnie od nastroju, sytuacji rodzinnej, zawodowej, w mocy Boga czynić na Jego słowo znaki i cuda i głosić Jego naukę.

Obwieszcza zbawienie - Nasi Bracia i Siostry przyjeżdżający do Kołobrzegu na festiwal to niezwykli ludzie. Posługujemy wśród nich już od wielu lat i ewangelizując w czasie trwania koncertów, w nocy mamy niezwykłe doświadczenie mocy zbawienia jakie daje Jezus. To On zna ludzkie serce i On ma moc uczynić człowieka szczęśliwym, ale to On chce posyłać nas, byśmy to zbawienie nieśli innym. Jeśli więc sam doświadczyłeś tego, co Jezus dla Ciebie uczynił nie może Ciebie zabraknąć w tym dziele ogłaszania Jezusa innym.

Twój Bóg króluje - Ewangelizacja w czasie festiwalu Sunrise nosi nazwę BOGATE NOCE – czyli BOGA TE NOCE – to do Jezusa należą dzień i noc. Dlatego idąc ulicami Kołobrzegu nasze stopy, serce, język, ręce zwiastują: Twój Bóg króluje! Czas, by inni się o tym dowiedzieli!

Kontakt

Biuro jest czynne:
pon - pt: 09:00 - 15:00

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 783 390 033

Logowanie

© 2018 Przystań z Jezusem 2018