Aktualności

My, nie możemy nie mówić o tym, cośmy widzieli i słyszeli, ponieważ Bóg jest niezwykły, wspaniały, a poza tym...Jezus pytał o Ciebie!
Przez trzy dni rekolekcji prowadzonych przez o. Jose Maniparampila Bóg przez swoje Słowo kształtował w nas pewność tego, że On nas:
- umiłował ( przyszedł na świat, by nam o tym powiedzieć)
- wybrał (jeszcze przed założeniem świata)
- posłał ( by mówić naszym braciom i siostrom o Jego Miłości)
O. Jose uczył nas jak ufać Bogu w każdej sytuacji, nawet sytuacji krzyża, trudności, jak słuchać Jezusa i wypełniać Jego wolę.
Przez kolejne dwa dni ewangelizatorzy przygotowywali się poprzez warsztaty: muzyczne, taneczne, kurs świadectwo, kreatywne, kerygmatyczne do ewangelizacji. Była to ciężka "praca", ale przyniosła niezwykłe efekty. (filmiki na youtube mówią same za siebie)
 https://www.youtube.com/watch?v=Udz--_x0SSY
Od piątku do niedzieli mieliśmy w Kołobrzegu rozstawioną scenę na trasie do Sunrise, na której wielbiliśmy Boga, tańczyliśmy, głosiliśmy Słowo i modliliśmy się. A każdej nocy, kiedy trwał festiwal szliśmy porozmawiać z naszymi braćmi i siostrami z Sunrise.
Zapraszamy do przeczytania artykułów diecezjalnego "Gościa Niedzielnego", który opisuje Przystań z Jezusem 2015r. Aby przejść do artykułów wystarczy kliknąć w wybrany tytuł artykułu  poniżej.

Artykuły ,,Gościa Niedzielnego":

Przystań z Jezusem
Nie myślcie o żniwach
Chce Ci powiedzieć że
Dzisiaj tańczę dla Jezusa
Jezus pytał o Ciebie
Zanim pójdą do ludzi

Zapraszamy również do oglądnięcia Flash Mobów z ewangelizacji:


Kochani,
zapisy na tegoroczną Przystań z Jezusem dobiegają końca. Zapisać się jeszcze można poprzez stronę kochaj.my

Kochani, Przystań z Jezusem ciągle się rozwija. Aby zapewnić nam coraz lepsze warunki noclegowe, zmieniamy miejsce rekolekcji i warsztatów. 

W tym roku udało się nam wynająć szkołę z internatem w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie przy ul. IV Dywizji Wojska Polskiego 72.

Będziemy mieszkać w pokojach 4 osobowych i spać na normalnych łóżkach :) należy zabrać jedynie śpiwór :)

Rekolekcje oraz warsztaty będą w Gościnie, natomiast na czas ewangelizacji (od piątku 24 lipca) będziemy jeździć do Kołobrzegu wynajętym transportem.

Do zobaczenia :)

Zuzanna Zuzelska
koordynator Przystani z Jezusem

 

EWANGELIZACJA ....

Katolicy, Chrześcijanie jakie jest nasze powołanie ?!
Każdego dnia otwieramy się na działanie Boga, zapraszamy Go do naszej codzienności. Jednak czy to wystarczy ? Św. Jakub pisze w swoim liście "Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków "

Co czynię, aby rozszerzało się Królestwo Boże ... nadchodzi wspaniały czas, aby głosić, że Jezus Żyje i działa w życiu każdego z nas!

Jak co roku w Kołobrzegu w dniach 21-23.07.2017r. będą odbywały się koncerty muzyki elektronicznej – Sunrise. Jest to wspaniała okazja by ludziom, którzy na niego przyjeżdżają opowiedzieć o Jezusie. O tym, że On chce być obecny w każdym momencie naszego życia i bardzo chętnie będzie uczestniczył w naszych wakacyjnych planach. Niektórzy z uczestników festiwalu znają Jezusa, ale wielu z nich o Nim zapomniało. Potrzebują się dowiedzieć, że Bóg nie jakiś daleki, obcy, ale Żywy i Kochający! I to jest zadanie dla nas! By iść i głosić im Dobrą Nowinę,

Przygotują nas do tego rekolekcje, które odbędą się w Koszalinie od 19.07.2017r. Poprowadzi je ks. bp. Edward Dajczak. Nie szukajmy uzasadnień, dlaczego nie mogę albo, że się do tego nie nadaję. Zapewniam Cię, że Duch Święty będzie nam w tym pomagał.
Zgłoś się, niech przez Ciebie, Twoją modlitwę, Twój śpiew, Twój taniec Bóg mówi do innych.

Wspaniały czas ewangelizacji czas zacząć !!!!!!

Hasłem tegorocznej „Przystani z Jezusem” są słowa z Księgi Izajasza;

Jak bardzo oczekiwane są na górach stopy zwiastuna dobrej nowiny, który głosi pokój, zwiastuje dobro, obwieszcza zbawienie, mówi do Syjonu <<Twój Bóg króluje>>. Iz 52, 7

Tym, który wybiera do głoszenia Ewangelii jest Zmartwychwstały Jezus. To On posyła każdemu ochrzczonemu Swojego Świętego Ducha. Namaszczenie, to potwierdzenie wyboru oraz napełnienie wszelkimi darami do wypełnienia misji. Wraz z przyjściem Ducha Świętego i objawieniem się w chrześcijaninie charyzmatów, natychmiast pojawia się powołanie. I to nie jest zwykłe powołanie. Co znaczy być posłanym? To oznacza, że Bóg wybrał mnie od łona matki na to, bym w tym świecie wypełnił konkretne zadanie. On mnie zna i to całkowicie. Wie o tym, co umiem i jakie są moje talenty, ale zna także moje braki. I co? I wiedząc to wszystko On mnie posyła do tego „świata”, aby z Boga była przeogromna moc, a nie z nas (2 Kor 4,7). Bóg chce, byśmy napełnieni Jego mocą szli do braci i sióstr z dobrą nowiną. A jaka jest dobra nowina?


Głosi Pokój - W dzisiejszym świecie słowo „pokój” nabiera nowego znaczenia. Św. Jan Paweł II mówił, że pokój rodzi się najpierw w sercu ludzkim, a potem nabiera on znaczenia w społecznym wymiarze. Ewangelizator ma zwiastować pokój, który nie jest spokojem na wzór świata, ale POKOJEM, który daje Zmartwychwstały Jezus, gdy ukazuje się uczniom mówiąc: POKÓJ WAM! (por. J 20,21)

Zwiastuje dobro - Miłość Boga wypełnia nas, gdy ją przyjmujemy. To ona uzdalnia nas do czynienia dobra każdemu bez ograniczeń. Czynić dobro, to ogłaszać Jezusa, to przebaczać, to opatrywać rany i głosić Królestwo. Jezus pokazał nam swoim życiem jak się zwiastuje dobro – niezależnie od nastroju, sytuacji rodzinnej, zawodowej, w mocy Boga czynić na Jego słowo znaki i cuda i głosić Jego naukę.

Obwieszcza zbawienie - Nasi Bracia i Siostry przyjeżdżający do Kołobrzegu na festiwal to niezwykli ludzie. Posługujemy wśród nich już od wielu lat i ewangelizując w czasie trwania koncertów, w nocy mamy niezwykłe doświadczenie mocy zbawienia jakie daje Jezus. To On zna ludzkie serce i On ma moc uczynić człowieka szczęśliwym, ale to On chce posyłać nas, byśmy to zbawienie nieśli innym. Jeśli więc sam doświadczyłeś tego, co Jezus dla Ciebie uczynił nie może Ciebie zabraknąć w tym dziele ogłaszania Jezusa innym.

Twój Bóg króluje - Ewangelizacja w czasie festiwalu Sunrise nosi nazwę BOGATE NOCE – czyli BOGA TE NOCE – to do Jezusa należą dzień i noc. Dlatego idąc ulicami Kołobrzegu nasze stopy, serce, język, ręce zwiastują: Twój Bóg króluje! Czas, by inni się o tym dowiedzieli!

Szkoła Nowej Ewangelizacji serdecznie zaprasza na ogólnopolską ewangelizację „Przystań z Jezusem 2018” w Kołobrzegu.

Hasłem tegorocznej „Przystani z Jezusem” są słowa z Księgi Izajasza;

Jak bardzo oczekiwane są na górach stopy zwiastuna dobrej nowiny, który głosi pokój, zwiastuje dobro, obwieszcza zbawienie, mówi do Syjonu <<Twój Bóg króluje>>. Iz 52, 7

Tym, który wybiera do głoszenia Ewangelii jest Zmartwychwstały Jezus. To On posyła każdemu ochrzczonemu Swojego Świętego Ducha. Namaszczenie, to potwierdzenie wyboru oraz napełnienie wszelkimi darami do wypełnienia misji. Wraz z przyjściem Ducha Świętego i objawieniem się w chrześcijaninie charyzmatów, natychmiast pojawia się powołanie. I to nie jest zwykłe powołanie. Co znaczy być posłanym? To oznacza, że Bóg wybrał mnie od łona matki na to, bym w tym świecie wypełnił konkretne zadanie. On mnie zna i to całkowicie. Wie o tym, co umiem i jakie są moje talenty, ale zna także moje braki. I co? I wiedząc to wszystko On mnie posyła do tego „świata”, aby z Boga była przeogromna moc, a nie z nas (2 Kor 4,7). Bóg chce, byśmy napełnieni Jego mocą szli do braci i sióstr z Dobrą Nowiną.

Dlatego pragniemy dzielić się Dobrą Nowiną o Chrystusie zarówno z uczestnikami wielkiej imprezy muzyki elektronicznej Sunrise Festival jak również z każdą osobą, która w tym czasie będzie w Kołobrzegu na wypoczynku.

Spotykamy się 25 lipca 2018r. o godz. 17:00 punkcie rejestracji Sali SNE w Koszalinie przy ul. Staszica 38.
Osoby, które uczestniczą tylko w ewangelizacji bez udziału w rekolekcjach przygotowujących przyjeżdżają 27 lipca najpóźniej do godz. 15:00 również do Koszalina - skąd będzie zorganizowany wyjazd na ewangelizację na Sunrise w Kołobrzegu.

Posługa muzyczna: Pieśń Chwały.
 
 
W dniach 27-29.07.2018 do Kołobrzegu przyjadą uczestnicy festiwalu Sunrise (festiwal muzyki elektronicznej) z Polski i z zagranicy. Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem Jezusa, głosić Dobrą Nowinę oraz zapraszać do naszej "Przystani". Będziemy ewangelizować na ulicach Kołobrzegu poprzez pantomimy, scenki, muzykę, taniec i składanie świadectwa.

Kontakt

Biuro jest czynne:
pon - pt: 09:00 - 15:00

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 783 390 033

Logowanie

© 2018 Przystań z Jezusem 2018